Діяльність НАДС щодо співпраці з НАТО

Для України стратегічне партнерство з НАТО є невід’ємною складовою євроінтеграційного курсу, оскільки доповнює процес внутрішньодержавних перетворень у контексті імплементації Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами – членами, з іншої сторони.

Активний політичний діалог України з Північноатлантичним альянсом забезпечується шляхом двосторонніх контактів на всіх рівнях включно з міжпарламентським виміром. Провідну роль у поглибленні цього діалогу відіграє Комісія Україна-НАТО (далі - КУН), створена в 1997 році на виконання положень Хартії про особливе партнерство. З 2009 року, відповідно до Декларації про доповнення Хартії, під егідою КУН розробляються Річні національні програми співробітництва Україна – НАТО.

З метою забезпечення виконання положень Хартії про особливе партнерство 7 грудня 2016 року Президентом України видано Указ «Про річні національні програми під егідою Комісії Україна - НАТО», яким затверджено Положення про розроблення річних національних програм під егідою Комісії Україна - НАТО та оцінювання результатів їх виконання.

Разом з тим, Указом Президента України від 8 липня 2016 року № 296/2016 створено Комісію з питань координації євроатлантичної інтеграції України як допоміжний орган при Президентові України, а головою комісії та відповідальною визначено Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України – Климпуш-Цинцадзе Іванну Орестівну.

Виконання Основних заходів Річної національної програми під егідою Комісії Україна - НАТО на 2017 рік:

 
 

Медіа