Фонд імені Фрідріха Еберта

 

Співробітництво НАДС з Представництвом Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні 

Фонд імені Фрідріха Еберта є найстарішим політичним фондом Німеччини, що володіє багатими соціал-демократичними традиціями зі дня свого заснування в 1925 році. Фонд був заснований як політичний заповіт Фрідріха Еберта, першого президента Німеччини, що був обраний демократичним шляхом, та іменем якого був названий Фонд.

Основні цілі:
Сприяння розвитку:

 • вільного суспільства, що ґрунтується на принципах солідарності, та надає всім своїм громадянам можливість брати участь в політичному, економічному, соціальному та культурному житті незалежно від свого походження, статі чи релігійних переконань;
 • активної та сильної демократії, сталого економічного росту та наявності для всіх громадян гідної роботи;
 • соціально-орієнтованої держави з розвиненою системою освіти та охорони здоров’я, яка одночасно прагне подолати бідність й забезпечує захист від тяжких випробовувань та труднощів, з якими доводиться стикатися громадянам в житті;
 • держави, що несе відповідальність за мир та соціальний прогрес в Європі та світі в цілому.
 • демократичної правової держави через створення платформи для діалогу між громадянським суспільством та державними структурами.

Діяльність:

Підтримка та зміцнення ідеалів соціал-демократії, зокрема, завдяки:

 • політико-просвітницькій роботі з метою зміцнення громадянського суспільства. Політико-просвітницькі програми Фонду в Німеччині спрямовані на мотивування громадян, розвиток їх самостійності, інформування та навчанні практиці активної участі в політичному житті, діяльності профспілок та громадянського суспільства; сприяння підвищенню рівня участі громадян в дискусіях з соціальних питань і процесів прийняття рішень;
 • політичним консультаціям: Фонд проводить стратегічні дослідження з основних питань економічної, соціальної та освітньої політики, а також з основних напрямків подальшого розвитку демократії. Завдяки залученню до досліджень Центру наукових кіл, чинних політиків, Фонд створює умови для широкого обговорення питань формування справедливого та  сталого  економічного та соціального ладу в окремих країнах, Європі та світі в цілому;
 • міжнародній співпраці: за допомогою міжнародних представництв Фонду, що здійснюють свою діяльність у більш ніж 100 країнах світу, Фонд підтримує політику мирної співпраці та захисту прав людини, сприяє створенню і зміцненню демократичних, соціальних і конституційних структур;
 • наданню підтримки обдарованій молоді шляхом надання стипендій, зокрема, студентам та аспірантам з малозабезпечених родин та з числа мігрантів;
 • збереженню колективної пам’яті соціал-демократії: архіви та бібліотеки Фонду, а також праці з сучасної історії дозволяють зберегти коріння історії соціал-демократії та профспілок, при цьому вони є джерелом інформації при проведенні соціально-політичних та історичних досліджень.

У 2018 році в рамках співпраці НАДС з Представництвом Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні відбулися:

 • Семінар «Впровадження тренінгових програм щодо політики забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків на базі центрів перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій» (21 листопада)

Захід організовано з метою обговорення питань щодо гендерних аспектів життєвого циклу людини, моніторингу досягнення гендерної рівності у глобальних рейтингах, стратегії подолання гендерних розривів та гендерних відмінностей на різних етапах життєвого циклу. Також було розглянуто питання оцінки потреб центрів перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій щодо підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування з питань гендерної рівності.

У заході взяли участь керівники та представники центрів перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій.

 • Семінар «Забезпечення гендерного паритету на публічній службі» (22 листопада)

Захід організовано з метою сприяння запровадженню гендерної рівності та практичної інтеграції гендерного підходу в діяльність органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, об’єднаних територіальних громад країн-членів ЄС та країн ініціативи ЄС «Східне партнерство», а також обговорення актуальних питань та кращих практик щодо забезпечення, впровадження рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування на центральному та місцевому рівнях.

У ході чотирьох тематичних сесій учасники семінару обговорили поточний стан та перспективи реалізації державної політики щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків в країнах-членах ЄС, країнах ініціативи ЄС «Східне партнерство» та Турецькій Республіці.

У заході взяли участь представники міністерств, інших органів державної влади, органів місцевого самоврядування країн ініціативи ЄС «Східне партнерство», закладів вищої освіти, які здійснюють підготовку магістрів у галузі знань «Публічне управління та адміністрування», центрів перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій, інститутів громадянського суспільства, міжнародні та вітчизняні експерти з питань забезпечення рівних прав жінок та чоловіків.

У 2019 році в рамках співпраці НАДС з Представництвом Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні спільно з Проектом “Ґендерне бюджетування в Україні” було проведено низку кущових тренінгів для тренерів щодо запровадження політики ґендерної рівності та ґендерно орієнтованого бюджетування у систему підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування в різних містах України, зокрема у м. Житомир (16 – 17 квітня), м. Івано-Франківськ (14 – 15 травня ), м. Запоріжжя (11 – 12 червня ) , м. Суми (25 – 26 червня) та м. Одеса (23 – 24 вересня).

 

Актуально? Розкажіть друзям!

Схожі матеріали (за тегом)

Підписатися на новини