У НАДС відбувся міжнародний семінар «Смисли і цінності нової державної служби: рівність можливостей»

23 вересня 2021 року у Національному агентстві України з питань державної служби у рамках РІШЕЛЬЄ-ФОРУМУ «ДЕРЖАВНА СЛУЖБА 3.0: ФОРСАЙТ І ПЕРЕТВОРЕННЯ» за партнерської підтримки Представництва ООН Жінки в Україні та Проєкту «Європейський Союз за ґендерну рівність: Служба допомоги реформам» відбувся семінар «Смисли і цінності нової державної служби: рівність можливостей».

Як зазначила Голова НАДС Наталія АЛЮШИНА, семінар покликаний стати платформою для популяризації і поширення кращих прикладів і успішних кейсів для побудови суспільства рівних можливостей. Зокрема це передбачено трьома тематичними панелями щодо яскравих прикладів формування інноваційного лідера в публічному управлінні, який спроможний успішно вирішувати проблемні питання сьогодення та забезпечити розвиток країни на майбутнє, та найпоказовіших прикладів імплементації гендерних підходів у діяльність органів державної влади та місцевого самоврядування.

«Ми спробуємо разом побудувати комунікаційну мережу міцних ділових і дружніх партнерських стосунків, що ґрунтуються на взаємовигідній співпраці в аспекті забезпечення інтеграції гендерних підходів у діяльність органів державної влади», - наголосила Наталія АЛЮШИНА.

Загалом під час заходу обговорювалися питання:

-          посилення інституційної спроможності органів державної влади та місцевого самоврядування щодо реалізації гендерно чутливих політик;

-          сприяння політичній участі та представництву жінок на вищих рівнях прийняття рішень;

-          забезпечення нетворкінгу для побудови суспільства рівних можливостей тощо.

Спікерами семінару виступили: Віце-прем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга СТЕФАНІШИНА, Співголова Міжфракційного депутатського об’єднання «Рівні можливості» Марина БАРДІНА, Міністр Кабінету Міністрів України Олег НЕМЧІНОВ, Заступниця Голови Місії, Посольство Швеції в Україні Катя САЛСБАК, Голова Офісу ООН Жінки в Україні Еріка КВАПІЛОВА, Керівниця Проєкту «Європейський Союз за гендерну рівність: Служба допомоги реформам» Оксана КИСЕЛЬОВА, Заступниця Міністра внутрішніх справ України Катерина ПАВЛІЧЕНКО, Заступник Міністра у справах ветеранів України з питань європейської інтеграції Олексій ІЛЛЯШЕНКО, Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина ЛЕВЧЕНКО, Заступниця Міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції Ольга РЕВУК, Радниця Міністра закордонних справ України з публічної дипломатії Вікторія РЯСНА, Членкиня Правління Української асоціації представниць правоохоронних органів (УАППО) Ольга ЮСЬКЕВИЧ, Директорка програми «Жінки-лідерки» Національного Демократичного Інституту в Україні Олена ЄНА та інші.

Приклади активного інтегрування гендерної політики у діяльність територіальних громад представили у своїх виступах Голова Всеукраїнської Асоціації об’єднаних територіальних громад та Голова Новоукраїнської міської ради Олександр КОРІННИЙ і заступник Голови з питань діяльності виконавчих органів Мереф'янської міської ради Сергій ЄРШОВ.

У рамках семінару гостям і учасникам було презентовано результати спільного дослідження НАДС, Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу та Науково-дослідницького центру прикладної соціології «Соціоплюс» Національного технічного університету «КПІ імені Ігоря Сікорського» щодо ставлення різних соціальних груп до збалансованого представництва жінок і чоловіків на керівних посадах державної служби, а також виявлення ґендерних стереотипів та уявлень про ґендерну дискримінацію. У рамках дослідження з 23 червня до 23 серпня 2021 року було проведено соціологічне опитування державних службовців з метою співставлення особливостей виконання професійних обов’язків жінками та чоловіками, вивчення можливостей професійного кар’єрного зростання жінок/чоловіків на державній службі та оцінки впливу ґендерних стереотипів та ґендерної дискримінації на кар’єрне просування жінок і чоловіків. Загалом було опитано близько 24 тисяч респондентів з усієї України. Результати дослідження згодом будуть опубліковані для загального перегляду.

Також під час заходу було презентовано новий онлайн-курс для державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування «Запобігання і протидія сексуальним домаганням на робочому місці», спільно розроблений Представництвом ООН Жінки, НАДС та Центром адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу. Найближчим часом курс стане доступним для навчання на одній з навчальних онлайн-платформ.

 

Загалом учасниками семінару стали понад 80 осіб із 60 центральних органів державної влади. Зокрема, це уповноважені особи (координатори) з питань забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та представники/ці відповідальних структурних підрозділів, до компетенції яких віднесено питання забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, представники/ці закладів вищої освіти та інститутів громадянського суспільства, експерти/ки міжнародних організацій та проєктів міжнародної технічної допомоги.

 

Усі бажаючі могли стати учасниками семінару «Смисли і цінності нової державної служби: рівність можливостей» онлайн і навіть переглянути трансляцію заходу пізніше на YouTube каналі НАДС за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=yx4ixgSrUt4.

Більше фото із заходу можна переглянути у ФОТОГАЛЕРЕЇ.

 

 

 

Актуально? Розкажіть друзям!

Підписатися на новини