У рамках Тижня Європи відбувся тренінг «Принципи державного управління в процесі євроінтеграції»

 

 

 

11-12 травня 2023 року у рамках Тижня Європи відбувся онлайн тренінг для державних службовців «Принципи державного управління в процесі євроінтеграції», участь в якому взяли понад 500 осіб з різних органів державної влади. 

Захід організовано Національним агентством України з питань державної служби спільно з Центром адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу та Програмою SIGMA / OECD.

Голова Національного агентства України з питань державної служби Наталія Алюшина відзначила, що розвиток в Україні професійної, ефективної та політично неупередженої державної служби відбувається за підтримки експертів програми SIGMA. Так, за їхньої участі удосконалено надання публічних послуг, зокрема, напрацьовано зміни до Закону України «Про державну службу», розроблено Закон «Про адміністративну процедуру».

Співпраця склалася між НАДС та SIGMA й в рамках реалізації реформи системи оплати праці державних службовців. За словами Наталії Алюшиної, транспарентність заробітних плат у державному секторі є показником готовності України до переговорної процедури щодо членства в ЄС. Наразі у Верховній Раді України очікує розгляду у першому читанні урядовий законопроект щодо впровадження єдиних підходів оплати праці державних службовців на основі класифікації посад (№8222). Документом передбачено чітку і прозору структуру заробітної плати. Його розроблено, зокрема, за фахової підтримки експертів SIGMA.

По роботу програми SIGMA розповіли Грегор Вірант, Голова програми ОЕСР/ SIGMA, Мартіньш Крієвіньш менеджер проєктів Програми SIGMA в Україні, Флоріан Хаузер, генеральний директорат Європейської Комісії з питань політики сусідства та переговорів щодо розширення, Йеспер Джонсон, керівник групи з питань даних та оцінювання.

Довідково: програма SIGMA (Support for Improvement in Governance and Management – Програма підтримки вдосконалення врядування та менеджменту) – один з найпрестижніших аналітичних центрів Європейського Союзу, створений за ініціативи Організації економічного співробітництва та розвитку та Європейського Союзу. Метою започаткування даної програми стала потреба у наданні допомоги країнам Центральної та Східної Європи з модернізації їх систем державного управління. Вказана програма відіграє ключову роль у підготовці країн-кандидатів до вступу у ЄС.

 

 

 

 

 

Актуально? Розкажіть друзям!

Медіа

Підписатися на новини